Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2018-06-26 13:30:22
Autor zdjęcia/źródło: Nosidełko czy wisiadło? weronikarosati Instagram
Osoby znane, gwiazdy i celebryci muszą strasznie uważać na to co robią, z kim się pokazują, z czym się pokazują i jak wychowują dzieci. Weronika Rosati zechciała pochwalić się na Instagramie zdjęciem z córeczką przed letnim domem i się zaczęło. Dlaczego? Ponieważ aktorka trzyma dziewczynkę w wisiadle, choć na pierwszy rzut oka możemy powiedzieć, że jest to nosidło. Posypały się komentarze, słowa nagany i pociechy. W przytoczonych komentarzach zachowana została oryginalna pisownia.
Jeden z komentarzy trafnie oddaje wady wisiadła: "O mamo, najgorsze nosidło ever? Nie mogę obok tego przejść obojętnie - nie noście w tym! To jest tragedia dla bioder ? Poza tym nie wiem kto by chciał wisieć tak na kroczu x czasu"
Nie obeszło się także bez osobistych przytyków:"partner ortopeda to akurat"
Byli również obrońcy: "Jakich tu dużo znawczyń po medycynie i rehabilitacji! Co druga to mądrzejsza w kwestii złego wpływu na rozwój dziecka. Śmiać mi się chce- nikt Was nie prosi o zdanie i te niby dobre rady. Zajmijcie się własnym życiem i dziećmi o ile je macie!"
weronikarosati Instagram
Korzystając z okazji i wspierając się powyższym zdjęciem, które doskonale pokazuje wady wisiadła, chętnie wykażemy najważniejsze różnice pomiędzy nosidłem a wisiadłem. Już same nazwy dobrze oddają ideę. W nosidle dziecko się nosi, w wisiadle dziecko wisi. Aby maluch prawidłowo się rozwijał, podczas noszenia dziecka jego bioderka i kręgosłup powinny być właściwie ułożone. Wisiadła swoją popularność zawdzieczają prawdopodobnie niskiej cenie.
W wisiadle plecki dziecka są usztywnione, a najgorsze jest to, że cały ciężar ciała maluszka spoczywa na kroczu.
Dzieje się tak dlatego, że pas między nóżkami dziecka jest zbyt wąski. Nóżki malucha nie są niczym podparte co wpływa niekorzystanie na ułożenie stawów biodrowych. W praktyce dziecko wisi, a plecki nie zachowują fizjologicznej pozycji czyli naturalnego zaokrąglenia.
Z kolei nosidło ergonomiczne lub chusta dzięki swojej konstrukcji pozwalają dziecku na zachowanie naturalnej lekko zaokrąglonej pozycji. Pas materiału między nóżkami maluszka jest wystarczająco szeroki, co daje podparcie dla nóżek i jednocześnie wspiera odpowiednią pozycję dla stawów biodrowych.
Dziecko noszone prawidłowo w chuście i nosidle ergonomicznym lepiej się w nich czuje, a rodzicowi jest zdecydowanie wygodniej. Można więc sobie pozwalać na dłuższe wycieczki bez obaw o zdrowie maluszka. Przeczytaj porady eksperta, kiedy i jak nosić maluszka w chuście >>
W chuście można zacząć nosić już nawet noworodka, pamiętając jednak zawsze o prawidłowym zawiązaniu chusty i właściwym ułożeniu dziecka, obrazowo dziecko noszone jest na żabkę. Natomiast nosidełka są raczej przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Nosząc malca w chuście lub nosidle należy także pamiętać, by niemowlę zawsze było skierowane twarzą w naszą stronę czyli do piersi. Jest to związane z prawidłową pozycją dziecka, właściwym ułożeniem nóżek i bioder i zachowaniem pozycji na żabkę.
ZOBACZ TAKŻE:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.